Telefon sentralbordet
77 02 60 00

Åpningstid rådhuset
08:00 - 15:30

Besøksadresse
Asbjørn Selsbanesgt. 9
Harstad

Postadresse
Harstad kommune
c/o Postmottak, postboks 1000
9479 Harstad

Faktura-adresse
Send EHF til 9908: 972417971

Harstad kommune fakturamottak
c/o Postmottak, postboks 1000
9479 Harstad

E-postadresse
postmottak@harstad.kommune.no

NB: Ikke send sensitiv informasjon i e-post, eksempelvis opplysninger om helseforhold eller diagnoser. Henvendelser per e-post skal inneholde fullt navn og adresse, men ingen andre personopplysninger som for eksempel fødselsnummer. Jf. personopplysningsloven § 2 nr. 1 og nr. 8.
Dersom du har behov for å sende elektronisk post sikkert kan du benytte Send sikkert til  Harstad kommune (NB! Krever pålogging med Bank ID etc..)

Dersom du skal sende store filer, samlet over 20 megabyte, kan du benytte denne siden.

Finn ansatte
Her kan du søke etter ansatte i kommunen.

Servicetorg
Telefon sentralbord: 77 02 60 00
Servicetorget ligger i Rådhus 1A, Asbjørn Selsbanesgt. 9

Servicetorget tar i mot henvendelser til kommunen og gir veiledning og informasjon.
E-post: servicetorget@harstad.kommune.no

OBS: Øvrige henvendelser til Harstad kommune kan sendes til postmottaket på postmottak@harstad.kommune.no.

Beredskapstelefon vei/vann/avløp
Harstad kommunes vakttelefon for henvendelser vedrørende vei, vann og avløp: 975 26 000

Vaktelefon gjelder kun hendvendelser vedrørende vei, vann og avløp.
Telefon vil være betjent på hverdager mellom kl 1500 – 0700 , og hele døgnet på lørdager, søndager og helligdager.

Beredskapstelefon barnevern
Barnevernet har en beredskapsordning utenfor ordinær åpningstid:
916 27 960

Dette nummeret er bemannet til enhver tid utenfor ordinær åpningstid. I ordinær åpningstid er dette nummeret koblet til barnevernets vakttelefon på dagtid.

Organisasjonsnummer
972417971

Pressekontakter

Ordfører Kari-Anne Opsal
Telefon: 918 98 732
E-post: kari-anne.opsal@harstad.kommune.no

Rådmann Hugo Thode Hansen
Telefon: 977 89 673
E-post: hugo.thode.hansen@harstad.kommune.no

Kommunalsjef Rita Johnsen
Telefon: 975 20 820
E-post: rita.johnsen@harstad.kommune.no

Kommunalsjef Henry Andersen
Telefon: 907 72 499
E-post: henry.andersen@harstad.kommune.no

Kommunikasjonssjef Øivind Arvola
Telefon: 952 29 452
E-post: oivind.arvola@harstad.kommune.no